كول مب
اشتباهات رایج تازه‌کاران

اشتباهات رایج تازه‌کاران

ویرایش: 1394/6/17
نویسنده: ahwazcyber

اشتباهات رایج تازه‌کاران!!!

چه شما به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده باشید، و یا اینکه بعد از چند سال کار در یک شرکت به دنبال کاری برای خود باشید، اشتباهات متداولی وجود دارد که تازه کاران معمولا مرتکب می‌شوند.

به این نکات توجه کنید و بدین ترتیب انرژی و توانایی‌های خود را هدر ندهید:

1. ابتدا هدف خود را کاملاً جزئی و مشخص ببینید

در مراحل اولیه یافتن شغل، این امر می‌تواند موجب شود که شما به همه آگهی‌های استخدامی توجه کرده و با آنها تماس بگیرید. ثبت‌نام در موسسات کاریابی بدون در نظر داشتن مسیری که می‌خواهید دنبال کنید، کمک چندان موثری به شما نمی‌کند. همچنین، فرستادن رزومه خود به تمامی آگهی‌های استخدامی شما را به نتیجه مناسبی نمی‌رساند.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه، باید زمانی کافی برای تعیین آنچه واقعا می‌خواهید و شناسایی فرصت‌های هم‌راستا با آن اختصاص دهید. بهترین تماس‌ها را در زمان‌های مناسب ایجاد کنید. مثلاً وقتی می‌دانید چه‌چیزی می‌خواهید و چه‌چیزهایی را باید پیشنهاد و مطرح کنید، با افراد مرتبط و صاحب‌نفوذ در یافتن شغل مورد‌نظر خود ارتباط بگیرید.

2. کارهای موقت و قراردادی را نادیده نگیرید

ممکن است شما به دنبال یک شغل دائمی باشید، ولی یادتان باشد بسیاری از شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های کوچک، قراردادهای بلندمدت و دائمی با پرسنل خود نمی‌بندند. پس زمانی که با شرکتی برای کار تماس می‌گیرید یادتان باشد که ممکن است شغل پیشنهادی قراردادی یا موقت باشد. وقتی کاری قراردادی به شما داده می شود، شما در موقعیتی هستید که می‌توانید با انجام عالی کار و اثبات توانایی‌های خود، به یک نیروی کار دائمی آن شرکت بدل شوید. همچنین به این فکر کنید که این کار می‌تواند تجربه ای برایتان باشد که تا‌به‌حال آن را نداشته‌اید.

3. از پشت کامپیوتر بیرون بیایید

اگر شما تمام روز در اینترنت و به صورت آنلاین به دنبال شغل  بگردید، ممکن است فراموش کنید از پشت کامپیوتر خود بیرون بیایید. بسیاری از افراد جویای کار این اشتباه را می‌کنند و صرفاً از طریق ایمیل با کار‌فرما‌های احتمالی خود ارتباط برقرار می‌کنند. این درحالی است که بسیاری اوقات، به ویژه در مورد مدیران پرمشغله، ایمیل‌ها نادیده گرفته می‌شوند. استفاده از تماس تلفنی در فرصت مناسب می‌تواند در مواردی بسیار موثرتر بوده و فرصت‌های شغلی خوبی را فراهم کند.

شما تنها برای آگهی‌های استخدامی درخواست کار می‌فرستید. اما از این پس به‌دنبال شغل‌های پنهان نیز باشید. برای یافتن شغل‌های پنهان هر چیزی را که در حوزه کاری رخ می دهد بررسی کنید، ببینید چه شرکت‌هایی در این حوزه خوب کار می کنند، کدام شرکت‌ها وارد بخش‌ها و شاخه‌های کاری جدیدی شده اند و… . هیچ‌گاه همه فرصت‌های شغلی در آگهی استخدامی نیستند. طبق یک تخمین، حدود ۲۰ درصد آنها در آگهی‌ها هستند. با شرکت‌ها تماس مستقیم بگیرید. برای آنها توضیح دهید که چرا احتمالا به تخصص شما نیاز دارند. شرکت‌های کوچک معمولا برای آگهی استخدامی و مصاحبه شغلی هزینه چندانی نمی‌کنند، به همین دلیل تماس مستقیم و قرار ملاقات رو‌در‌رو شیوه‌ی بهتری است.

ایجاد شبکه‌های ارتباطی با خانواده، دوستان و نزدیکان در یافتن فرصت‌های شغلی مناسب نیز بسیار موثر است.

4. فقط به دنبال تجربه کردن نباشید

این مورد برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه مصداق دارد. استخدام‌کنندگان دوست دارند که شما دارای تجربه کاری باشید در حالی که شما در گام اول  و شروع تجربه‌ای ندارید. اگر احتمالاً یکی از اهداف اصلی شما در گرفتن یک شغل، کسب تجربه می باشد، بهتر است آن را مطرح نکنید، زیرا با گفتن آن اذعان می‌کنید که بدون تجربه هستید. یک کارفرما در صورتی که شما را برای سازمان خود موثر بداند استخدام می‌کند، نه برای اینکه شما به کسب تجربه نیاز دارید.  به کارفرمای خود آنچه را می‌توانید انجام دهید بگویید نه آنچه را که نمی‌توانید.منبع: ارسال شده توسط: دفتر شما
امتیاز دهی به مقالهاشتباهات رایج تازه‌کاران
اشتباهات رایج تازه‌کاران
نظرات   (3 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


حبیب حسنی (17:19   1394/7/4)

بسیار خوب وعالی بود کد: 16حبیب حسنی (17:18   1394/7/4)

بسیار خوب بود کد: 15محمد مهاجری (14:32   1394/6/18)

بسیار آموزنده بود کد: 13


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اشتباهات رایج تازه‌کاران نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اشتباهات ، رایج ، تازه‌ ، کاران ، اشتباهات رایج ، تازه‌ کاران ، اشتباهات رایج تازه‌کاران