كول مب
طغیان رودخانه کرج عامل سیل جاده چالوس/از سرنشینان 50خودرو اطلاعی نیست

طغیان رودخانه کرج عامل سیل جاده چالوس/از سرنشینان 50خودرو اطلاعی نیست

ویرایش: 1394/4/29
نویسنده: amirmasoud

طغیان رودخانه کرج عامل سیل جاده چالوس/از سرنشینان 50خودرو اطلاعی در دست نیست/هراز و چالوس مسدود است

جامعه > حوادث - سیل تاکنون 50خودرو را در جاده چالوس با خود برده و جاده های هراز و چالوس مسدود است

مدیرکل ستاد بحران استان البرز در گفتگو با مهر خبر داده است که در محور کرج - چالوس در محدوده آسارا و روستای سیجان ۵ تن کشته و بیش از ۱۰ تن مفقود شده اند.ابوالقاسم باقری از مفقود شدن ۵۰ دستگاه خودرو در سیل محور کرج - چالوس محدوده آسارا نیز خبر داد و افزود: احتمال افزایش آمار کشته شدگان وجود دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه کرج هم طغیان رودخانه کرج را عامل وقوع سیل در روستاهای سیجان در جاده چالوس ذکر کرد و به ایرنا گفت: سیل 25 خودرو را با خود برده و تا کنون اطلاعی از سرنوشت سرنشینان این خودروها در دست نیست.

محمدتقی ایرانی گفت: بر اساس برآوردهای اولیه خسارت های وارده سنگین است و اکنون به طور دقیق نمی توان میزان آن را اعلام کرد.

او با اشاره به از بین رفتن زیرساخت هایی نظیر راه، شبکه آب و برق روستای سیجان جاده چالوس در اثر سیل گفت: گروه های امدادرسان تجهیزات و آذوقه مورد نیاز را برای سیل زدگان تامین کرده اند.

فرماندار کرج با اشاره به تشکیل ستادهای بحران استان و شهرستان کرج از شب گذشته گفت: مسوولان استان از ساعات اولیه وقوع حادثه در محل حضور داشته اند و حسینیه روستا و دهداری نیز برای اسکان آسیب دیدگان تجهیز شده است.

باقری مدیرکل مدیریت بحران استان البرز نیز با تاکید بر اینکه امدادرسانی کماکان ادامه دارد، گفت: قربانیان حادثه تا کنون همان 5 نفر هستند و امیدواریم سرنشینان 25 خودرویی را که آب برده در سلامت باشند.

او نیز طغیان رودخانه کرج را عامل وقوع این سیل دانست و گفت: طغیان رودخانه همراه با حجم بالای سنگ و گل و لای باعث شده که برخی خودروها در مسیر رودخانه کاملا از بین بروند.

بارش شدید باران و توفان که از عصر یکشنبه استان البرز را در نوردید، باعث طغیان رودخانه کرج درمسیر جاده چالوس شد و تا کنون سیل در روستای سیجان باعث مرگ 5 نفر شده است.

«هراز» و «چالوس» مسدود شدند/ اعلام مسیرهای جایگزین
سخنگوی مرکز مدیریت راه های کشور از مسدود شدن محورهای هراز و چالوس خبر داد و گفت: مسافران از مسیرهای جایگزین آزادراه «قزوین - رشت» و جاده «فیروزکوه» تردد کنند.

یاسر خالدی در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی محورهای چالوس و هراز به مهر گفت: به دنبال بارندگی در شمال ایران از حدود نیم ساعت پیش جاده های هراز و چالوس مسدود شده و پلیس در حال تخلیه بار ترافیکی در این دو جاده است.

او با بیان اینکه ریزش کوه در منطقه چالوس اتفاق افتاده است، گفت: راهداران در تلاش برای بازگشایی این جاده هستند که امیدواریم تا ظهر امروز این جاده بازگشایی شود. همچنین جاده هراز هم با ریزش کوه در تونل شماره ۲ و ۳ مواجه شده است که پیش بینی می کنیم تا یک ساعت دیگر این جاده بازگشایی شود.

سخنگوی مرکز مدیریت راه های کشور با اعلام اینکه رانندگان حتی در صورت بازگشایی این مسیرها هم سعی کنند از مسیرهای جایگزین تردد داشته باشند، گفت: مسافران غرب مازندران می توانند از آزادراه قزوین - رشت و مسافران شرق این استان از جاده فیروزکوه تردد کنند.

خالدی با اشاره به سیلاب در جاده فیروزکوه گفت: در محدوده سفیدار گله هم سیلاب اتفاق افتاده است که از دقایقی پیش جلوی تردد خودروها گرفته شده و پیش بینی می کنیم تا نیم ساعت دیگر این جاده هم بازگشایی شود اما در دیگر جاده های ورودی به تهران مشکلی وجود ندارد.منبع:

http://khabaronline.ir/detail/437677/society/events

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره طغیان رودخانه کرج عامل سیل جاده چالوس/از سرنشینان 50خودرو اطلاعی نیست نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: طغیان ، رودخانه کرج ، عامل سیل ، جاده چالوس ، از سرنشینان 50 ، خودرو اطلاعی ، در دست ، نیست هراز و ، چالوس مسدود ، است