كول مب
کاهش هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به 6 درصد در شهرها

کاهش هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به 6 درصد در شهرها

ویرایش: 1393/12/21
نویسنده: ahwazcyber

وزیر بهداشت گفت:90 درصد از اعتبارات وزارت بهداشت مستقیم صرف مردم شده است.


۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ اسفند ساعت 09:46

»»» مشروح خبر «««

دکتر هاشمی گفت: همه مدیران سلامت کشور نهایت تلاش را برای مراقبت از اعببارات حوزه سلامت ، ارایه خدمت به مردم و ایجاد رضایتمندی در آنان انجام می دهند.

به گزارش گروه جوان و جامعه برنا در مراسم افتتاح بیمارستان غدیر سیاهکل با بیان این مطلب گفت: دولت یکی از اولویت‌های مهم خود را بخش سلامت قرار داده است و به سهم خود از برگزیده ملت؛ دکتر روحانی که همراهی خوبی با این بخش داشته و خود پیشقراول طرح تحول سلامت بوده است ،ممنون هستیم.

دکتر هاشمی با بیان این که دولت تدبیر و امید به لطف خداوند و حمایتهای رهبر بزرگوار انقلاب ، در کشور ، آرامش ایجاد کرده است، گفت: در سایه این آرامش در دل مردم امید ایجاد شده است و مطمئن هستیم در زمینه سیاست خارجی نیز با کمک خداوند، مشکل کشور با عزت و سربلندی حل خواهد شد..

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به این که در استان گیلان نیز مانند دیگر استانها زیرساختهای لازم در حوزه بهداشت و درمان فراهم نشده است، گفت: مراکز بهداشتی و درمانی که امروز از آنها بهره مند می شویم مربوط به 50 سال گذشته است و این استان نیز مانند سایر استانها عقب ماندگیهای جدی دارد.

دکتر هاشمی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کشور خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح هزینه های درمانی مردم کاهش یافته ، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم افزایش یافته و شاهد ارتقای هتلینگ بیمارستانها ، ماندگاری و مقیمی پزشکان ، رایگان شدن زایمان طبیعی و افزایش دسترسی به دارو بوده ایم اما هنوز برای ایجاد رضایتمندی بیشتر مردم راه زیادی در پیش داریم.

وزیر بهداشت با بیان این که کار در حوزه سلامت برای همکاران پزشک و سایر گرههای غیر پزشک بسیار سخت است، گفت: مردم و بیماران در مراکز درمانی نیاز به توجه و رسیدگی و ارائه خدمات مطلوب درمانی دارند.

دکتر هاشمی از کارمندان و پرسنل شریف وزارت بهداشت به عنوان مظلوم ترین کارمندان در دولت جمهوری اسلامی نام برد.

وزیر بهداشت گفت: به رغم تمام حاشیه سازیها در خصوص اعتبارات بخش سلامت، در یک سال و نیم گذشته از محل درآمدهای حاصل از 10 درصد هدفمندی یارانه ها که 4800 میلیارد تومان بوده است و نیز یک درصد مالیات بر ارزش افزوده که هر دوی آنها متعلق به مردم است تنها 2800 میلیارد تومان به وزارت بهداشت تخصیص یافته است و با این وجود ، این همه موجب رضایتمندی مردم شده است و از دولت و مجلس ممنون هستیم .

دکتر هاشمی تصریح کرد: 90 درصد از اعتبارات تخصیص داده شده به وزارت بهداشت مستقیم صرف مردم شده است و اظهارتی که در خصوص هزینه کرد اعتبارت در مسیری غیر از خدمت به مردم در برخی از رسانه ها می شود دروغ است.

وزیر بهداشت در توضیح گفت: اکثر معوقات ما در یک سال و نیم گذشته پرداخت شده و هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به 6 درصد در شهرها و 3 درصد در روستاها کاهش یافته است. زایمان طبیعی رایگان شده و هتلینگ بیمارستانها ارتقا یافته ، بنابر این پولی که به وزارت بهداشت تخصیص داده شده صرف هزینه های درمانی مردم شده است. 

هاشمی تصریح کرد: صرفه جویی برای نحوه هزینه کرد حتی یک ریال این اعتبارات که متعلق به همه مردم است بارها و بارها مورد تاکید قرار گرفته و مسئولان سلامت کشور عاشقانه نهایت تلاش را برای مراقبت از بیت المال و ارایه خدمت به مردم و ایجاد رضایتمندی در آنان انجام می دهند.

وزیر بهداشت یادآور شد خدمت به مردم به خصوص مردم بیمار توفیقی است که خداوند نصیب همه نمی کند و همه گروهای پزشکی و غیر پزشک که در مسیر خدمت به مردم و بیماران تلاش می کنند اجر اخروی بسیاری خواهند داشت.

دکتر هاشمی در ادامه از تلاشهای مسولین استانی و دانشگاهی در افتتاح بیمارستان غدیر قدردانی کرد. منبع: گروه جوان و جامعه برنا
امتیاز دهی به مقالهکاهش هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به 6 درصد در شهرها
کاهش هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به 6 درصد در شهرها
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کاهش هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به 6 درصد در شهرها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کاهش ، هزینه ها ، درمان ، درمانی ، کاهش هزینه های درمانی ، کاهش هزینههای درمانی مردم ، کاهش هزینه های درمانی ، اهش هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به 6 درصد در شهرها