كول مب
راه هاي ايجاد يك كسب وكار پرسود از ديدگاه لري كينگ،مجري مشهور تلويزيون

راه هاي ايجاد يك كسب وكار پرسود از ديدگاه لري كينگ،مجري مشهور تلويزيون

ویرایش: 1394/3/25
نویسنده: feskandari
لری کینگ، مجری مشهور تلویزیون CNN است. او کسی است که با احمدی نژاد رییس جمهور سابق هم مصاحبه کرده است. از جمله مصاحبه های وی با ولادمیر پوتین، هیلاری کلینتون، بیل کلینتون، هوگو چاوز، تام کروز، باراک اوباما و … بوده است.
بیش از پنج دهه فعالیت در صنعت رادیو و تلویزیون این شانس را به من داده است تا با اقشار مختلف مردم برخورد داشته باشم. اخیرا مجری‌گری در یک برنامه سرمایه‌گذاری آنلاین، باعث شد تا من با چهره‌های چالش‌برانگیز زیادی رو به رو شوم و درک کردم که صاحبان کسب و کار کوچک با چالش‌های مالی زیادی روبه‌رو هستند.
لری کینگ
مهم نیست که شما صاحب شرکت بزرگی هستید یا اینکه به تنهایی کار می‌کنید، عدم مدیریت مالی به معنای ورشکستی شما خواهد بود. شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار کوچک نباید اهمیت داشتن پول کافی را دست کم بگیرند. در شرایط تجارت فعلی داشتن نقدینگی کافی، به همین راحتی که گفته می‌شود نیست.
من از بسیاری از مشکلات این صاحبان کسب وکار کوچک آگاهی دارم و در اینجا چند راهکار ساده برای افزایش درآمد به شما معرفی می‌کنم:

۱- نظارت و بررسی هزینه‌ها:

برای اینکه بتوانید هزینه‌ها را مدیریت کنید باید برنامه‌ریزی مالی داشته باشید. لزومی ندارد که این برنامه‌ریزی خیلی پیچیده باشد. اگر تا امروز از پس هزینه ماهانه شخصی‌تان برآمده باشید می‌توانید این کار را هم انجام دهید. یک حسابدار و یا یک برنامه‌ریز مالی هم به میزان خیلی زیاد می‌تواند به شما کمک کند. برنامه کاریتان را مدام بررسی کنید و اگر احساس نیاز کردید آن را تغییر دهید. در بلند مدت به طور شگفت‌انگیزی متوجه خواهید شد که چطور هزینه‌های در ظاهر ناچیز کاهش پیدا خواهند کرد و پول زیادی برای شما پس‌انداز خواهد شد.

۲- تنظیم سود مناسب:

توجه داشته باشید هر کالایی که شما می‌فروشید یا هر نوع سرویسی که ارائه می‌دهید، پس از کسر همه هزینه‌ها برای شما سودآور باشد. برای به دست آوردن سود یک فرمول استاندارد وجود دارد: درآمد حاصل را جمع بزنید، سپس مبلغ کالاهای فروخته شده را از آن کم کنید و عدد به دست آمده را تقسیم بر کل در آمد کنید. از این طریق درصد سود ناخالص خود را به دست می‌آورید. اگر هم خودتان از پس حساب کردن آن بر نیامدید میتوانید از نرم‌افزارهای آنلاین برای این کار بهره ببرید.

۳- تا جای ممکن پرداخت صورت حساب‌ها را به تعویق بیندازید:

منظور از این حرف این نیست که پس از پایان مهلت مقرر قرض‌هاتان را پرداخت کنید بلکه منظور این است که تا جایی که امکان دارد پرداخت آن‌ها را به تاخیر بیندازید. با این کار می‌توانید کنترل بیشتری روی پول‌هایتان داشته باشید. این کار را تا زمانی که لطمه‌ای به اعتبار شما وارد نمی‌کند انجام دهید. همیشه با فروشنده‌ها مذاکره کنید تا زمان بیشتری بابت پرداخت به شما بدهند و بیشتر با افرادی کار کنید که بر اساس اعتبار با شما داد و ستد می‌کنند. با این روش می‌توانید وقت بیشتری برای خود فراهم کنید و کم‌تر جریمه شوید. اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید پول لازم را در زمان مقرر تهیه کنید حتما قبل از اتمام مهلت به خود شخص طرف حساب خبر دهید.

۴- بی‌درنگ به مشتری فاکتور بدهید:

اشتباهی که کسب و کارهای کوچک مرتکب می‌شوند این است که مدام به دنبال جذب مشتری جدید، اتمام پروژه‌ها، کنار آمدن با کارمندها و سر و کله زدن با مشکلات روزمره هستند. از این رو فراموش می‌کنند که به موقع برای مشتری فاکتور صادر کنند. اگر شما به موقع به مشتری صورت حساب ندهید، به موقع هم پولی دریافت نمی‌کنید. اگر کالا یا سرویسی به مشتری ارائه دادید همان لحظه هم فاکتور برای آن صادر کنید. برای مشتری‌های دائمی که در زمان مشخصی از شما خرید می‌کنند هم برنامه‌ریزی کنید تا هر ماه در آن زمان مشخص فاکتورشان آماده باشد.

۵- به مشتریان گزینه‌های پرداختی مختلف بدهید:

همیشه راه‌های مختلف پرداختی را جلوی پای مشتری بگذارید. وجود راه‌های مختلف پرداخت، مشتری‌های بیشتر و در نتیجه فروش بهتری را برای شما به دنبال خواهد داشت. وجه نقد، پرداخت آنلاین، کارت به کارت کردن، دستگاه کارت‌خوان، چک و… گزینه‌هایی است که شما باید برای ارائه به مشتری همیشه روی میزتان آماده داشته باشید. فقط در اینجا حواستان به این نکته هم باشد که هر نوع پرداخت چقدر برای خود شما هم هزینه برداشته است تا آن را هم برای مشتری لحاظ کنید. با در نظر گرفتن این نکته سود کافی را برده و ضرر نکرده‌اید.

۶- درخواست پرداخت پول در حین انجام پروژه‌های طولانی مدت:

در پروژه‌های بزرگ و طولانی مدت، کارها را تقسیم‌بندی و پس از اتمام هر بخش مقداری از پول کلی را از مشتری طلب کنید. این نوع از پرداخت هم به نفع شما و هم مشتری است. در این شرایط، کسب و کارهای کوچک نیازمند آن نیستند که کل کار تمام شود تا پولشان را بگیرند و مشتری هم مجبور نیست که یک‌جا پول هنگفتی را بپردازد. بلکه می‌تواند کم کم و پس از اتمام بخشی از کار و پس از اطمینان حاصل کردن از اینکه روند کار چگونه پیش می‌رود پول را پرداخت کند.

۷- پرداخت حق کمیسیون بر اساس پول فاکتور دریافتی:

اگر شما کارمندی دارید که حقوق او بر اساس حق کمیسیون است، دستمزد او را زمانی بدهید که پروژه او تبدیل به پول شده باشد. این یک کار درست و منطقی است. شما وقتی پولی پرداخت می‌کنید که ابتدا پولی دریافت کرده باشید. این کار همچنین باعث می‌شود که کارمندهای شما برای ورود پول به شرکت تلاش بیشتری کنند.

۸- توجه به نیروهای کار انسانی:

وجود کارمند برای یک کسب و کار بسیار حائز اهمیت است. اما یک کسب و کار کوچک تا جایی که امکان دارد باید هزینه‌هایش را پایین نگاه دارد. همیشه سعی کنید در حد نیاز نیرو داشته باشید که کار شما تمام و کمال انجام شود اما کارمند اضافی نداشته باشید. آخرین چیزی که شما در یک کسب و کار کوچک نیاز دارید کارمندهای بیکاری هستند که پول دریافت می‌کنند. فراموش نکنید که گرفتن نیروی جدید و تعلیم دادن به او زمان بر است و هزینه دارد. همچنین به نیروهایی که برایتان کار می‌کنند انجام کارهای مختلف را یاد بدهید تا در صورت غیبت یکی از افراد بتواند کارهای او را هم انجام دهد. در کسب و کارهای کوچک بهتر است از نیروهای موقت استفاده کنید و پروژه‌ای با آن‌ها قرارداد ببندید تا مجبور به پرداخت هزینه اضافی و مزایای جانبی دیگر نباشید.


منبع: اينترنت
امتیاز دهی به مقالهراه هاي ايجاد يك كسب وكار پرسود از ديدگاه لري كينگ،مجري مشهور تلويزيون
راه هاي ايجاد يك كسب وكار پرسود از ديدگاه لري كينگ،مجري مشهور تلويزيون
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راه هاي ايجاد يك كسب وكار پرسود از ديدگاه لري كينگ،مجري مشهور تلويزيون نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: كسب و كار ، لري كينگ ، كسب و كار پرسود ، صاحبان کسب و کار کوچک ، افزایش درآمد ، برنامه سرمایه‌گذاری آنلاین ، مجري تلویزیون CNN