كول مب
چگونه یک موضوع برای نوشتن پیدا کنیم

چگونه یک موضوع برای نوشتن پیدا کنیم

ویرایش: 1395/10/26
نویسنده: ahwazcyber

امروزه نوشتن مقالات ، کتاب و … یکی از راههای کسب درآمد است . چه برای ماهنامه مطلب بنویسید یا در یک سایت مطلب منتشر کنید میتواند منبعی برای کسب درآمد شما باشد .بعضی از مردم  به این روش بعنوان یک شغل پاره وفت  نگاه می کنند و بعضی نیز از نوشته های خود در آمد بسیار بالایی کسب می کنند ولی بعضی هم اصلا موفق نیستند چه رسد به اینکه بخواهند از این راه درآمدی کسب کنند. پیشنهاد من این است که مقاله زیر را بخوانید امیدوارم به شما در نوشتن مقالات جذاب و قابل قبول کمک کند.در این مقاله راههای را بیان می کنیم که با بکار گرفتن آن می توانید به نوشتن مقالات زیادی فکر کنید و از آنها در آمد کافی داشته باشید.

آنچه ما برای نوشتن نیاز داریم امکانات زیر است

۱- نوشتن سر تیتر مقالاتی که میتوانیم در مورد آن مطلب بنویسیم . برای مثال من به بورس علاقه دارم . میتواند تیتر من این باشد : آموزش بورس

۲- استفاده از موتورهای جستجو

۳- دسترسی به مقالات ، کتابها و نوشته های قدیمی

اولین مرحله برای نوشتن

در ابتدا علائق ، تجربه و آنچه را که مورد پسند میباشد یا نمیباشد را لیست نمائید تا اول راه را مشخص کنید و حداقل خودتان بدانید در مورد چه چیز قصد نوشتن دارید . بهترین موضوعی را که دوست دارید در مورد آن بنویسید از لیستی که تهیه کردید انتخاب کنید . بعنوان مثال شما دوست دارید در مورد بورس بنویسید پس این مطلب برای شما جذاب میباشد و به همین خاطر میتوانید ساده تر در مورد آن بنویسید . اگر مطلب برای شما جذاب باشد میتواند برای مخاطب شما نیز جذابیت داشته باشد . شما باید اطلاعات خود را در مورد موضوعی که نگارش میکنید بالا ببرید زیرا چیزی را که با نوشتن قصد آموزش آن را دارید باید خودتان ابتدا آن را بلد باشید .

مرحله دوم جستجو و پیدا کردن مطلب

حال که موضوع را پیدا کردید باید در مورد این موضوع تحقیق کنید . موتورهای جستجو ، کتابها ، روزنامه ها و ماهنامه هایی که مرتبط با موضوع شماست میتواند منبع خوبی برای جمع ْآوری اطلاعات شما باشد . برای مثال موضوعات زیادی در رابطه با بورس در کتابها و مقالات و اینترنت وجود دارد . شما میتوانید آنها را کنار هم گذاشته و از دل آن مطالب مفیدی استخراج کنید . همین که برای بار اول بتوانید مطلبی را جمع آوری کنید اعتماد به نفس شما افزایش یافته و میتواند در نوشتن مقالات بعدی به شما کمک کند .

مرحله سوم بازنویسی

وقتی تصمیم به نوشتن میگیرید و آن مطلب قبلا در اینترنت ، کتابها و مقالات دیگر نوشته شده میتوانید آن مطالب را بازنویسی کنید و آن را با زبان خود بنویسید به این ترتیب مشکل کپی برداری از سایتها و کتابها نیز حل شده . همانطور که در بالا گفتم بهترین راه این است که چندین موضوع مرتبط با موضوع مقاله خود را پیدا کرده و در کنار هم گذاشته و از آنها یک مقاله کامل با کمترین نقص تولید کرده که بار آموزشی آن نیز بالا باشد . و خواننده نیاز نباشد برای یک موضوع چندین بار جستجو انجام دهد . مثلا اگر در مورد ابزار گوگل برای وبمسترها مقاله مینویسید سعی کنید مقاله به حدی کامل باشد که خواننده نیاز نداشته باشد برای پیدا کردن جواب سوال خود چندین مقاله دیگر را نیز بخواند . اگر این مراحل را رعایت کنید به طور قطع خیلی زود در مسیر موفقیت قدم میگذارید .

این نکته را رعایت کنید که باید در مورد موضوعی که مینویسید تجربه و توانایی خود را هر روز بالاتر ببرید تا جذابیت مطالب شما بیشتر شود و همینطور تعداد بالای مقالات نگارش شده شانس موفقیت و کسب درآمد شما را افزایش دهد .منبع:

http://www.sodavar.ir/

امتیاز دهی به مقالهچگونه یک موضوع برای نوشتن پیدا کنیم
چگونه یک موضوع برای نوشتن پیدا کنیم
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه یک موضوع برای نوشتن پیدا کنیم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چگونه ، یک موضوع ، برای نوشتن ، پیدا کنیم ، مقاله ، انتخاب ، مطلب ، انتشار