صفحه اصلیفروشندگانتبلیغاتبازاریابیفروشگاهتماس با مادرباره ماسایتهای ایرانیاخبار و مقالات آگهی هاآگهی دهندگانتالار گفتگو

 

آثار تمدن پبشرفته در شهر الانتایتامبو - Ollantaytambo 314

آثار تمدن پبشرفته در شهر الانتایتامبو - Ollantaytambo


آثار تمدن پبشرفته در شهر الانتایتامبو - Ollantaytambo

آثار تمدن پبشرفته در شهر الانتایتامبو - Ollantaytambo 9742




آثار باستانی بیشماری از بناهای دوران مگالیکتیک در سطح جهان موجود است که ازباشکوهترین آن بناها  درنواحی  النتیاتامبو واقع است .

شهر الانتایتامبو -Ollantaytambo-در 60 کیلومتری شمال غربی کاسکو در آمریکای شمالی واقع شده است.سنگهای این مجموعه ی پیچیده  بسیار عظیم بوده و به شیوه ی ناباورانه ای در کنار هم جاسازی شده اند.

امروزه تکنولوژی مدرن قادر نیست برخی از سنگهای به این عظمت را جابجا کند .بنابراین به احتمال زیاد دانش و تکنیک ساخته شدن این بناها امروزه از بین رفته است و از سویی این بناها شواهدی هستند که انسانهای گذشته چقدر پیشرفته بوده اند.

اگر گذشتگان قادر بوده اند چنین بناهای  عظیمی را درست کنند باید باور داشت که آنان توانسته اند تکنولوژی پیشرفته ای را درسطح  کره ی  زمین توسعه دهند.

منطقه ی الانتایتامبو با واقع شدن در ارتفاع 9160 فوتی در مسیر  نواحی  است که از سوی اینکاها به عنوان دره ی مقدس نامیده می شود..

در گذشته ی دور این جواهر باستانی معماری به عنوان معبد و قلعه مورد استفاده بوده  است..مورخان بر این باورند که این شهر در حوالی  سال 1440 قبل از میلاد توسط امپراطور اینکا ها ، پاچاکوتی ساخته شده  است.همچنین باستانشناسان معتقدند  که الانتیاتامپو بر فراز شهر قدیمیتری بنا شده است.

این مجموعه ی باستانی با شکوه از جهت عظمت خود قابل مقایسه با اهرامی هستند که در فلات جیزه ،پوما پونکو، پیکوفیکو، توتیهیاکان،ساکسایهیامان واقع شده اند تمامی این نواحی باستانی شباهتهای کمی به هم دارند که به سختی قابل شناسایی اند.

چگونه گذشتگان چنین تحته   سنگهای عظیم 50 تنی را حمل کرده ،برش داده  و جابجا کرده اند؟آنان این دانش را از کجا کسب نموده اند؟

در الانتیاتامبو ما شاهد جزئیاتی باور نکردنی در سنگ تراشیهایی هستیم که درمناطق  پوما پونکو ،توتیهیاکان وساکسایهیامان همچنین یافت می شود دیوارهایی که با چنان دقتی در کنار هم قرار داده شده اند که حتی کاغذی ازلای  آن عبور نمی کند .

سوالی که کسی قادر به جواب دادن آن نیست این است که آنان این دانش را از کجا کسب کرده اند؟اگر باور کنیم که برخی ازا ین مناطق قدمتی بیش از 10000 سال را  دارد .... آنان در آن زمان چه دانشی داشتند که امروزه ما از آن بی بهره هستیم؟آیا به نوعی به  تکنولوژی گم شده ای  نظر داریم؟تکنولوژی پیشرفته ی باستانی که در مکان وگذشت  زمان اکنون  گم  شده است.

چگونه سازندگان این بناها توانسته اند سنگهای به این عظمت را از معادن ،رودخانه ها،اطراف دشتها و کوهای دیگر بر فراز کوهی دیگر منتقل کنند ؟ ودر وهله ی نخست آنان چگونه توانسته اند این سنگها را از کوه ها کنده و سپس در مسیر دشتها و رودخانه ها آنان را حمل کنند؟.

النتایتامبو مانند جواهری با ارزش در معماری باستانی است  که هم قلعه و هم یک مجموعه ی  شهریست و ابهامات بسیاری در چگونگی ساخت این منطقه ی باستانی موجود است..

بسیاری از این تخته سنگهای بسیار بزرگ در مرتفع ترین مناطق النتایاتمبو جاسازی شده اند.و بخصوص بنای  شش مونولیتی که دریک خط واقع شده اند  براساس گفته ی محققین از کوههای دیگربه  این مکان آورده شده اند.
بنا بر باور باستانشناسانی که افتخار آنرا داشته اند تا تحقیقاتی در این نواحی بکنند سازندگان این بناها از وسایل سنگی و برنزی برای برش و شکل دادن به سنگها استفاده می کردند..

بنای-معبد خورشید که با سنگ گرافیت صورتی بنا شده است یکی از نمونه های باارزش آین آثار باستانی است.. .معدن این سنگها به نام کاچی کواتا Kachiqhataشناخته شده است و در 4 کیلومتری سمت دیگر جاده درجهت مخالف کوهای شمال غربی   واقع شده است. باور بر این است که ابتدا سنگها در معدن کنده و آماده شده اند و سپس به پایین جاده حمل شده اند ..برای گذر از رودخانه ی کوئه کواس Quechuas یک کانال مصنوعی برای تغییر مسیر آب رودخانه احداث شده است  به طوریکه وقتی آب از یک کانال عبور می کرد سمت دیگر کانال خشک بوده و امکان حمل سنگها میسر می شد، سپس سنگها از طریق سطح شیبداری به مکان مرتفع ساخت معبد حمل می شدند همچنین از غلطکهای سنگی به عنوان چرخ ،طنابها ،اهرم ،قرقره  وقدرت هزاران انسان برای حمل سنگها  استفاده می شده  است ..

امروزه در مسیر جاده ی معبد خورشید  جهانگردان با هزاران قطعه سنگی مواجه می شوند که در مسیر باقی مانده است و به عنوان سنگهای خسته شناخته می شوند چرا که این سنگها بنا به دلایلی به مقصد نرسیده اند..

.ولی باز هم مشکل است باور کنیم که سنگها یی که چنین زاویه های درستی دارند و گاهی مانند شیشه نرم می باشند چگونه با وسایل گفته شده ساخته شده اند؟چرا که امروزه با وسایل مدرن خود  قادر به بازسازی چنین بنایی نیستیم.

بنابراین جوابی که به ذهن می رسد آنستکه که شاید انسان گذشته هزاران سال قبل به تکنولوزی دست یافته است که او را قادر ساخته چنین تخته ی  سنگها ی عظیمی را برش و شکل دهد و یکی از زیباترین مناطق سیاره ی زمین را احداث کند.


شاکه ساروخانیان
http://www.newearth.media/evidence-of-advanced-ancient-technology-the-city-of-ollantaytambo/
http://www.world-mysteries.com/mpl_8.htm

تاریخ ثبت مقاله: 1394/7/26    تاریخ به روزرسانی مقاله: 1394/7/26
منبع: http://www.newearth.media/evidence-of-advanced-ancient-technology-the-city-of-ollantaytambo/
بازديد: 692
امتیاز: 200
نام کاربری نویسنده: natal12

 

امتیاز دهی

لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید:






نظرات شما

شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:

نام و نام خانوادگی:

متن تصویر مقابل

 


کلمات کلیدی: آثار باستانی ، مگالیکتیک ، آمریکای شمالی ، النتیاتامبو ، کنده کاری سنگ ، تمدن پیشرفته ، اینکا ، تکنولوژی

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان   محبوب کن - فیس نما